QE 2015

Letošní ročník (2015) festivalu Queer Eye proběhl 16. května tradičně na půdě experimentálního prostoru NoD na Praze 1.

Motto festivalu: „Proměny, smrt a výšivky

Letošním festivalovým tématem byl queer art. Umění má mnoho podob, stejně tak i my se pokusíme proniknout do koutů hudebních, vizuálních nebo pohybových. Sdílejte s námi dovednosti, vědomosti, zkušenosti a umění. Právě sdílení vytváří komunity a skupiny, které se následně lépe chápou a podporují.

Během celého dne byla možnost zúčastnit se přednášek o queer umění, umění stárnutí nebo rodičovství. K vidění byly ukázky literární kreativity, pozvání na čaj a diskuze v čajovněs možností si poslechnout o transgender proměnách v rámci Trans-panelu. Pomyslné hranice většinově uznávaných norem vám pomáhaly překročit i fotografie Dity Pepe nebo videa Bibi Bičenko.

Vyjádřit se mohli nejen umělkyně a umělci na pódiu, ale skutečně všichni: např. na workshopech – pohybových (lekce twerku), divadelních, hudebních (živý hudební automat s Ridinou Ahmedovou), ale i vyšívacím (KundyCrew).

Večer vystoupíl objev slovenské scény Katarzia, experimentální francouzské electro-duo Andromakers, Djs v doprovodu improvizujících muzikantů a španělský kolektiv Quimera Rosa.

Vstupné: na celý den 150 Kč, vstupné na přednášky (14:00-19:30) 100 Kč