QE18 Program

PROGRAM QUEER EYE 2018

 

I. Workshopy v prostoru divadla

14.30 – 15.30 Vinyasa jóga s Maruškou

Dopřejte si protažení, procítění svého těla a relaxaci. Na vlně vlastního dechu procítime celé tělo a posílíme vnitřní svaly. “Skrze jógu lidem odevzdávám to, co sama získávám skrze vlastní zkušenost – pokoj, radost a vnitřní rovnováhu.”

16.00 – 17.30 Glynis a Laura – workshop na téma „osobního zákona“ – hodnoty, hranice, asertivita.

Workshop si můžete užít v českém i anglickém jazyce.
V tomto zážitkovém, živém workshopu se podíváme na vztahy s ostatními a s námi samými: jaké máme hodnoty, jaké si dáváme osobní zákony, abychom se mohli autenticky zapojovat do života a světa. Součástí workshopu budou diskuze, pohyb a aktivity z oblasti kreativních umění. Talent, zkušenosti ani dovednosti nejsou nutné – jste vítány takové, jaké jste!

19.00 – 20.00 Divadlo Frida K. od Glorie Montero

Na diváka čeká neobyčejný a dramaturgicky originálně zpracovaný příběh mexické malířky Fridy Kahlo.

Tento divadelní projekt byl v roce 2016 nominován hereckou asociací do předvýběru divadelní ceny Thálie.

Herečka Nikol Nina Prokešová vystudovala Pražskou konzervatoř obor hudebně-dramatický. Ve hře Frida K. hraje hlavní a zároveň jedinou roli.

 

II. Přednášky ve vyvýšeném prostoru

15.00 – 16.00 Magdalena Skřivánková – Jsme dvě a máme dítě…

Jak se na to dívají sousedi, to můžeme probrat také, ale hlavní téma diskuse bude, jak se na to dívá stát. Mluvit budeme o dětech vlastních i nevlastních, o možnostech osvojení (adopce) a pěstounské péče, ale i o dětech, které do vaší rodiny přišly s vaší partnerkou.

16.00 – 17.00 Workshop: Jak nepřivést ženu k oltáři

Diskuse a sdílení zážitků o úspěších a neúspěších při seznamování. Návody “na nic”. Jste sociálně mimo? Přijďte taky. Karolína Štajnerová rozvine diskuzi, kde se vám může přihodit cokoli.

17.00 – 19.00 Panelová diskuze o partnerství vs. sňatek, osvojení dítěte

Naším queer okem se podíváme na legislativní rozdíly mezi registrovaným partnerstvím a manželstvím, problematiku možností osvojení a náhradní mateřství, i co na to všechno říká zákon Boží.
Hosty diskuze budou Jana a Eliška Mojdlovy, zástupci organizace “Jsme fér,” dále promítneme a prodiskutujeme krátká časosběrná dokumentární videa o partnerech s dítětem, registrovaném partnerství, v manželství atd. (Osmany Laffita & Guy, Karolína &Blanche, Bára & Nikola).

 

III. Koncertní pódium

20.00 – 21.00 Cherry Leaves

Zpěvačka Bára Kanyzová se svou kapelou vás zavede přímo do srdce RnB a funku.

Její divoká performace nenechá ani jedno queer oko suché.

 

 

21.00 – 22.00 koncert berlínské elektro kapely Islamiq Grrrs + oOoOO

Výborná zpěvačka původem z Bosny přijede s producentem oOoOO a předvedou svůj nejnovější set, nad kterým uděláte óóó 🙂

22.00 – 23.30 DJ MGDLN

MGDLN je jedna z nejpovolanějších českých DJek nové generace. Tvrdost selekce by jí mohl závidět leckdo, posluchače láká na pestré sety napěchované elektrem i jeho komplexnějšími variantami.

23.30 – 1.00 DJ Gaya

Je pražská psytrance matadorka, potkat jste ji mohli na hřbetu jednorožce na akcích Unicorn Spirit. Gaya miluje tanec. Mixuje beaty se zvuky živých nástrojů v jedinečnou, hodně příjemnou směs. Než se nadějete, vplujete s ní do vod rozšířeného vědomí.

22.00 – 00.00 Videoprojekce – Cluster Body

Darina Alster + Jana Orlová [CZ]
Tato videoprojekce (promítaná po koncertech) ukáže téma dvou protikladných částí duše, které bojují s egem. Dva silné protikladné ženské archetypy, které se propojují. Vnitřní ozdravný proces. Vztahy boje a milování jsou základním pulzem života. Transformace strachu skze fyzický proces.

Darina Alster je vizuální umělkyní, performerkou, kurátorkou a pedagožkou. Žije a pracuje v Praze. Hlavními tématy, které jí zajímají jsou tělo, čas, identita současné ženy a tlak pramenící z jejích různých společenských rolí.
darinaalster.tumblr.com
janaorlova.cz