QE 2013

4. ročník festivalu se uskutečnil 20. dubna 2013 opět v Experimentálním prostoru NoD a od 2.10. do 2.11. 2013 si ještě v rámci festivalu můžete ve venkovní galerii Artwall na zdi Letenských sadů prohlédnout výstavu fotografií Jany Štěpánové: NEPOSKVRNĚNÉ POČETÍ.

Letošním mottem festivalu byla ‚Identita‘ (kdo o ní rozhoduje, jaké normy má podle většinové společnosti úspěšná identifikace naplňovat, a jak se cítit se svou identitou dobře). Na programu byly jako vždy přednášky (Trans – identity , Queer témata v současném českém a slovenském umění a Domácí násilí v lesbických vztazích),  besedy v čajovně (Ženská spiritualita, Genderové role, Personality tuning) a také výtvarná a bubenická dílna.

V průběhu odpoledne si návštěvnice a návštěvníci mohli na našem Identiskopu nechat „odborně“ změřit, jak moc jsou Queer a nakolik „fuckují gender“ (neodpovídají stereotypním představám o ženách a mužích).

Večer již tradičně patřil koncertům, performancím a DJkám. Hlavní program zahájily punkerky Tabula Rasa, po nich to rozjeli britští Those Three a jako poslední ve velkém sále vystoupilo francouzské duo Mensch.

Noční publikum v malém sále roztančila dánská zpěvačka Vibeke, pak je se svou parodiíi na queer komunitu rozesmála skupina Roz-krok a na závěr vystoupily tolik očekávané Čokovoko. Dj Henriette a Dj Johana se pak postaraly o taneční party.

4. ročník festivalu navštívilo téměř 300 lidí (platících i VIP hostek a hostů).

Festival finančně podpořili Slovensko-český ženský fondMagistrát hl. m. Prahy – děkujeme.