QE 2011

ruhý ročník festivalu Queer Eye s podtitulem QUEERování vám v sobotu 9. dubna 2011 představil známé i neznámé tváře ženské queer scény. V příjemném nekuřáckém multimediálním prostoru NOD byl¥ hlavním „tahákem“ nezapomenutelná Ester Kočičková a matadorka alternativní hudební scény Monika Načeva. Z Berlína dorazila electro/punk/psychedelická performerka Lucia Lip (De/It). V rámci večerního programu vystoupil¥ také Red Velvet (Br/Cz/Sk) a Unique Future (Cz). Noční Chill Out zajistil¥ DJs Johana a Henriette, které živým vystoupením doprovodila Sísa (zpěv) a Richard (bonga).

Už od 14. hodiny jste mohl¥ besedovat v čajovně na témta ekologie, feminismů a partnerských vztahů, vzdělávat se na některé z přednášek (Pavla Jonsson, Maty Dio, Radim Labuda) či se zapojit do bubenického workshopu s Martinou nebo se uvolnit a otevřít v hlasové dílně Ridiny Ahmedové.

Doufáme, že jste si užil¥ příjemný den a večer v nekuřáckém prostředí plném starých i nových známých.

V rámci festivalu také proběhla  měsíční výstava  „Coming SOON“ kurátorky Tamary Moyzes, mapující českou a slovenskou scénu současného lesbického /queer umění.

Ať už jste ženy lesbické, bi či trans nebo prostě jen nezapadáte do většinové společnosti – přijďte i příště, tenhle (nekuřácký) festival děláme pro vás!