Program 2016

Program QE 2016

Videogalerie NoD

14:30 Julie & Tereza, Trans*blok

Julie a Tereza spolu žijí v nemonogamním vztahu. V těchto dnech intenzivně sdílí zkušenost změny pohlaví u světoznámého specialisty v Thajsku.  Proč zvolily placenou operaci na druhé straně světa, co je přes heterosexuální preference jedné z nich drží ve vztahu či jaké to je být trans* rodičem? Přijďte si tyto sympatické mladé dámy poslechnout a vyzpovídat na Queer Eye .

Blogy hostů: Julie, Tereza

16:00 Najdi ženu ve veřejném prostoru

najdi„V roce 2008 bylo v celkové populaci České republiky zastoupeno 49,1% mužů.“ (ČSÚ). Žen je tedy asi 50 % – jak se stalo, že jsou neviditelné? Debata se zakladatelkou facebookové komunity Najdi ženu Sylvou Ficovou a administrátorkou Hanou Kuncovou o rovnosti.

Více o komunitě

 

17:30 Projekce filmu Strip

Mladá studentka dokumentární tvorby na FAMU Kateřina Turečková zkoumá ve stylizované dokumentární rekonstrukci rozpad svého milostného vztahu. Její partnerka se živí jako striptérka a tento fakt, střídavě Kateřinou akceptovaný i vyvolávající rozhořčení, vráží mezi dvojici klín, přestože teoreticky se obě shodují na liberálním přístupu k její práci. V obrazech natočených na černobílý 16mm filmový materiál zachycuje tato filmová miniatura vyjednávání o hranicích intimity. Projekce filmu Strip (ČR, 2015, 10 min.) a velmi otevřená diskuse s režisérkou Kateřinou Turečkovou. Film je v češtině s anglickými titulky.

Hudební program ve Videogalerii

krista-m22:30 – 23.30 Krista Papista

Australsko-kyperská zpěvačka, filmařka, hudební producentka Krista Papista dorazí na festival z Londýna. Svou tvorbu, ve které se odhaluje téměř po všech stránkách, popisuje jako „sordid pop“ s elektronickými základy. Její podiová show, experimenty s hlasem, odvaha i energie jsou dechberoucí.

WEB, Soundcloud, Facebook

 

00:00 – 03:00 MGDLN, Sonja  & Blanche

MGDLN je výborná pražská hudebnice a producentka. Ráda mixuje hudbu od glitch-hopu, přes electro až po house. Její skladby i mixtapes jsou originální, občerstvující, a na party Queer Eye, podle nás, více než vhodné.

Sonja Večtomov a Blanche skládají a nahrávají hudbu v pražských Dejvicích. Znají se od 16 let. I přes Sonjiny tvůrčí pobyty ve Finsku a Anglii a Blančiny stáže v Americe se opět setkaly a vytvořily spolu „přátelský“ set pro Queer Eye. Zazní v něm tvorba každé z nich i výběr toho nejlepšího z electronické hudby 2010- 2016

 

Nudle NoD

14:00 Od přípravy zadání přes prováděcí studii k realizaci záměru aneb Jak plánovat a nic nepodcenit

lgbtPanelová diskuse o LGBT rodičovství s přizvanými odbornicemi a odborníky vás provede všemi fázemi rodičovství od té počáteční, plánovací, až po finální, skutečně rodičovskou. Můžete se ptát a diskutovat s gynekologem, specialistou na asistovanou reprodukci, se sociální pracovnicí a psycholožkou, s autorkou výzkumu Duhové rodiny ve stínu státu a možná přijdou i OPRAVDOVÍ rodiče Diskusi moderuje Magdaléna Skřivánková, zakladatelka rodičovských skupin Prague Pride.

LGBT rodiče

 

16:00 Nejsme neviditelné! Jaké je ženské bezdomovectví?

Interaktivní povídání holek s domovem i bez domova z organizace Jako doma.

Ženy jsou více než muži ohrožené chudobou a tedy i ztrátou domova, přitom je ale našim očím bezdomovectví žen skryté. Často je spojené s násilným partnerem, dětmi, sexuálním násilím a genderovými stereotypy. Neviditelné expertky promluví o tom, jak vnímají témata jako je společnost, domov, potřeby, práce, muži či bezpečí.

Jako doma – Homelike, o. p. s. spolupracuje s ženami bez domova, neviditelnými superhrdinkami dnešní společnosti. Spolu s nimi se učí, jak jim pomoci, co je trápí i jak změnit obraz lidí bez domova. Specificky se věnuje ženskému bezdomovectví, protože o něm chybí informace a ukazuje se, že je jiné, než to mužské.

Jako doma

Teatro NoD

14:00 Seznamovací workshop

Pohybové i řečové aktivity povedou nebo spíše nechají rozvinout Magda Nguyenová a Ridina Ahmedová. Magda se postará o pohyb, radost, prvky akrojógy a další kontaktní interakce, Ridina dodá hlas, rozdá symbolické karty a rozvine diskuzi. Cílem workshopu je přežít bez újmy a naplnit starořeckou moudrost: Poznej sám sebe – poznej své meze.

 

16:00 Najít svou sílu

V tomto workshopu budeme diskutovat s Glynis Hull-Rochelle o naší síle, slabostech a o konceptu bezpečí. A o tom, jak použít tyto osobní a kulturní hodnoty, zvyky a odrazy do skutečného života – v přátelských ale i nepříjemných situacích. Navíc budeme diskutovat, jak se můžeme znovu přeškolit a praktikovat sebeobranné taktiky .

In this workshop we will discuss our strengths, weaknesses and the concept of safety. We will look at how these personal and cultural values, habits and reflections can be used in the real world – both in friendly and intimidating situations. In addition to this, we will discuss how we can re-train ourselves and practice  awareness and self-defense tactics.

Hudební program – Velký sál

19:00 – 19:40 Mullholand Blue

Koncertní část festivalu otevře podmanivý hlas zpěvačky a kytaristky Báry Novotné pod hlavičkou kapely Mulholland Blue, která byla loni objevem soutěže Startér Radia Wave. Jejich neo-folk, podpořený rytmy cajonu, vás přeladí do té nejpříjemnější nálady.

Bandzone, Facebook

 

20.00 – 20.40 Fakné

FAKNÉ je trojka „žen“ (nejsem žena, jsem to já) tvořící teatrální hiphopový kabaret s kritickým poselstvím. Jejich texty jsou angažované, přímé a často i (velmi) nekompromisní.

Bandzone

 

21:00dusilka – 22:00 Lenka Dusilová

Zpěvačku a skladatelku Lenku Dusilovou netřeba dlouze představovat. Držitelka několika českých Grammy na festivalu zahraje speciální set, se spoustou zajímavých zvuků i rytmů. Na podiu bude mít kromě mikrofonu, kytary a kláves i elektrický buben, různé efekty a loopery. Uslyšíme tak známé písně v novém, experimentálním hávu, i improvizace s hlasy, které umí Lenka nádherně vrstvit – a to s křehkostí, divokostí i nápaditostí sobě vlastní.

WEB, Facebook, Wiki

 

Změna programu vyhrazena.