Hlavní sál

Vnímejte, koukejte, poslouchejte, hrajte (si), tančete, tvořte.

 

 • 16:00 – 17:30  Živý hudební automat „ŘEKNI MI“
  Kouzelný prostor, kde se  rozezní vzpomínky. Odnesete si skladbu, která vznikla jen pro vás.
  Chceš-li vstoupit, udělej to a do rukou si připrav vzpomínku. Buď připravená/ý podělit se o něco ze svého života, může to být cokoli co Tě zasáhlo, poznamenalo, něco silného, v jakémkoliv smyslu. Něco, co jsi zažil/a, co se ti vrylo pod kůži. Zkus si ten zážitek vybavit, jako kdyby to bylo dnes, s atmosférou, vůněmi, celou tu situaci, aby bylo z čeho vycházet.
  Až se o zážitek podělíš, bude moci zpěv fungovat jako „zvukové zrcadlo“ – vzpomínku, co přineseš, ti hlasy zpívajících pošlou zpátky v hudební podobě, přeloží ji do zvuků a melodií. Ze vzpomínky vyklíčí jedinečná píseň: dárek pro tebe.
  V „Řekni mi automatu“ na vás budou čekat zpěvačky  Ridina Ahmedová (www.hlasem.cz), Milli Janatková (www.millijanatkova.com) a Antonia Nyass (www.cestahlasem.cz).
  http://bele.rajce.idnes.cz/NOCTURNO_S_ANTONII/#2013_-_ANTONIE_029.jpg
 • 17:30 – 19:00  Divadelní workshop o queer identitě
  Tento divadelní workshop bude čerpat z osobních historek a queer zkušeností účastnic a účastníků v otevřeném prostoru. Skrze improvizaci, hry a sebe-transformace zobrazí sérii příběhů o queer identitě a zpřístupní ji tak sobě i ostatním. Workshop povede Vanessa Gendron v češtině, francouzštině a angličtině.www.azyzah.com