Program 2014

Sobota 17. 5. 2014

Festival se koná v Experimentálním prostoru NoD (1. patro), Dlouhá 33, Praha 1. Informace o místě a dopravě…

Vstupné: na celý den 150 Kč, vstupné na přednášky (15:00-18:30) 100 Kč

Čajovna: pohodový prostor

Posaďte se, dejte si čaj a povídejte si.

 • 15:00  Moje tělo
  Diskuze Terezy Vinšové a Blanky Maderové, se bude zabývat tématem krásy, od starých řeků až po součastnost, změnou vnímání vlastního těla a obrazy, které současná media prezentují.
 • 16:00 Kundaliní jóga – aneb, jak najít svůj střed a posílit ženskou energii Kundalíni je ženská tvořivá sexuální energie, kterou je možné rozvíjet. Přijďte si o ní povídat s Ditou Lyner, která se již několik let věnuje kundaliní józe.
 • 17:00  Neobvyklé rodinyPovídání s Jirkou Procházkou o neobvyklých rodinách a různých podobách vztahů. Jaké místo má biologický otec v lesbické rodině? Jak je na tom nebiologická matka? A co náhradní matka u gay páru? Může mít dítě tři rodiče?

Galerie: přednáškový prostor

Pokud se chcete vzdělávat, zkuste některou z našich přednášek:

 • 15:30     Transpanel
  Diskuze veřejně představí nedávno vzniklou neziskovou organizaci Transfusion a otevře diskuzi o nevyhovujících změnách nového občanského zákoníku.
 • 17:00   Polyamorie
  Přijďte na náš workshop s Ms. More Amore diskutovat o unikátních aspektech polyamorických vztahů. Už jste někdy slyšeli termín polyamorie? Může člověk milovat zároveň dva či více lidí a mít s nimi partnerský vztah? Zažili jste něco podobného a chcete se o své zážitky podělit? Anebo Vás zajímá, co to vůbec je? Všichni s otevřenou myslí jsou vítáni.
 • 18:45    Drag Addicts: HOTEL X
  Typický večer v malém rodinném hotýlku. Příchody, odchody, náhody, rozchody. Recepce a hosté. Všichni mají svůj sexuální život, partnera/partnerku a orientaci… nebo si to alespoň myslí. Být chlap v mužském světě chce pořádné koule. Být ženou v mužském světě je chce ještě větší. Hra o dvou hercích a 13 charakterech. Moderní příběh lásky, sexu a vlastní identity.

Zážitkový Multiprostor

Vnímejte, koukejte, poslouchejte, hrajte (si), tančete, tvořte.

 • 15:00   Stvořte si ideální partnerku či partnera
  Jak by měla vypadat vaše ideální partnerka či partner? Dlouhé vlasy, make-up nebo sportovní styl? Jedna vám nestačí? Klidně si jich vytvořte víc a nechte se s nimi na našem workshopu vyfotit.
 • 19:00 Hell studio – nestihly/i jste se na festival jak se patří vyzdobit? Kadeřnice a vizážistka ze studia Hell vám za mírný poplatek pomůžou s tím správným Queer vzhledem.

 

======== Hlavní program ========

 • 20:00 Toxique
  Česká kapela v čele s Klárou Vytiskovou dokáže dostat publikum do varu. Výborní muzikantni, vtipné kostýmy a taneční kreace podtrhují texty ženskou tématikou. Kapela otevře hlavní večerní program ve 20h. www.toxique.cz
 • 21:00    Amity
  Výjimečná britská zpěvačka a kytaristka bude vrcholem večera na hlavním pódiu a předvede neobvyklý koncert. Je sama svým orchestrem – za pomoci looperů vytváří hudbu přímo před diváky. Její charismatický projev je skvělou ukázkou britské alternativní scény. Nenechte si to ujít.
  www.iamamity.com

Galerie: Chill Out prostor

 • 22:15 DJ party s Henriette a hosty

 • 0:00 Sharkass
  O půlnoci vystoupí mladá česká rapperka, textařka a zpěvačka. Několikrát vyhrála největší freestyle-rapovou soutěž Battle night. Je silnou stránkou je improvizace na slova, která pro ni vymyslí publikum. http://bandzone.cz/sharkass

(Změna programu vyhrazena.)