Program 2013

Sobota 20. 4. 2013

Festival se koná v Experimentálním prostoru NoD (1. patro), Dlouhá 33, Praha 1. Informace o místě a dopravě…

Vstupné: na celý den 100 Kč

Čajovna: pohodový prostor

Posaďte se, dejte si čaj a povídejte si.

 • 14:30  Petra Benešová: Duchovno v nás
  Přijďte posedět nad šálkem čaje k rozjímání nad tím, co je pro vás duchovno, jak nás ovlivňují principy náboženství a jejich filozofie ve vnímání sebe a světa, sebe ve světě a světa v sobě.
 • 16:00  GenderFuck: Proč fuckovat gender
  Jak spolu souvisí nebo nesouvisí LGBT, radikální queer a feminismus? Je lepší usilovat o toleranci a přijetí majoritou, nebo zaujmout genderfuck postoj? A co to vlastně je? Přijďte diskutovat s členkami GenderFuck kolektivu.
 • 17:30  Mikina ze studia Hell.cz: Personality tuning
  Mikina jako živé plátno, od tetování a piercingu po těžkou modifikaci těla, promluví nejen o vztahu takto pojímané tělesnosti a psychiky. Jaké jsou motivace zkrášlovat svoje tělo prostřednictvím bolesti? Tělesné modifikace v konfrontaci s obecnou představou krásy a další témata oživí třetí blok diskuzí v QueerEye čajovně.

Galerie: přednáškový prostor

Pokud se chcete vzdělávat, zkuste některou z našich přednášek:

 • 14:30     Dita Jahodová, Esteban Rivas a Josef Rabara: Diskuze o vyjednávání trans identit
  Diskuze nás zavede k tématu utváření trans identit ve vztahu k prostředí a zároveň se dotkneme i problematiky transnacionálního rozměru. Zabývat se budeme například otázkami: Do jaké míry se prostředí podílí nejen na způsobech vyjednávání trans identit, ale i na jejich samotném utváření? Jaké to má důsledky? V čem spočívá potenciál a úskalí trans komunit/subkultur? Lze v České republice hovořit o nějaké trans komunitě?
 • 16:00   Lenka Kukurová: Queer Art
  Přednáška o Queer tématech v českém a slovenském výtvarném umění s přesahem do politické roviny.
 • 17:30    Alžběta Možíšová: Partnerské role a manipulace. Gender a domácí násilí v lesbických vztazích.
  Diskuze se zaměří na témata násilí a konfliktu v partnerských vztazích. Mimo jiné se zamyslíme nad otázkami, jaký význam mají v lesbických vztazích maskulinita a femininita a jak se promítají genderové role a očekávání do řešení konfliktů ve vztazích.

Zážitkový Multiprostor

Vnímejte, koukejte, poslouchejte, hrajte (si), tančete, tvořte.

 • 14:00   Identiskop
  Unikátní a originální přístroj, který bezchybně určí vaši identitu na základě nejnovějších vědeckých poznatků a přesného měření. Queer věda, jak jste ji ještě nezažili a asi jen tak nezažijete. (Dlouhý sál u Čajovny)

 • 15:00 Identi-tričko – výtvarná dílna, kde si můžete potisknout tričko nebo tašku (vlastní či u nás koupené) vlastním identickým návrhem. (Malý sál před Divadlem)
 • 16:00   Rambajs 3 – oblíbená a vždy zaplněná bubenická dílna, která rozproudí energii v těle. (Divadlo)

 

======== Hlavní program ========

 

  • 19:00    Veronika Bartošová: zahájení festivalu

  • 19:10    Tabula Rasa
   Českou punk-rockovou kapelu z Děčína tvoří Edith, Betuna, Verča a Kafka. Na podiu předvádějí hodně energickou smršť vokálů, textů o genderu, stereotypech, rebelství – a to všechno v češtině! Profil na bandzone.cz
  • 20:00  Those Three
   Londýnská rocková partička bubenice a zpěvačky Loreny Cachito, kterou doprovází Simone Torino a Khatru Lin, vznikla v roce 2011. Tvoří „emotivní a spontánní hudbu bez etiket nebo žánrových h omezení“. Vydali album Those Three (2012), které je ke stažení na jejich webových stránkách. Ukázka na YouTube
  • 21:00    Mensch
   Francouzské duo složené z Vale Pourret a Carine Di Vita vzniklo v roce 2010. Obě protagonistky hrají na kytary, využívají klávesy, afrobeaty, beatbox i éterické vokály. Samy popisují svůj elektro-rockový set jako směs new wave, rocku „někde mezi LCD soundsystem a Blondie….pojďmě se utančit k smrti!“ Vydaly dvě alba: Dance and Die EP (2010) a Mensch (2012) a projezdily se svým repertoárem už mnoho evropských festivalů. Ukázka na YouTube

 

 

Galerie: Chill Out prostor

  • 22:15 Vibeke Falden
   Dánská zpěvačka a skladatelka tvoří hudbu s přísadami elektroniky. Výborně pracuje s analogovými efekty, což dává její hudbě originální a projasněný zvuk. Její melodická směs elektroniky, popu a scénických akordů zahrnuje zpěv, mluvené slovo i organické beaty. Je jednoznačně D.I.Y umělkyní, má dokonce svůj vlastní label wUNDERwELT music. Na jejím bandcamp webu jsou ke stažení dvě alba: Debut (DK+UK version) (2011) a Debut Remixed (2012).
  • 23:30 Roz-krok : Šnekavina
   D.I.Y. parodie na herecké i neherecké výkony. Skupina Roz-krok přichází s performance, která pro leckteré znamená zábavu, pro některé utrpení. Performance o queer identitě a její konfrontaci s reálným světem v podobě labilního policajta, pseudopunkerky, macho týpka z luhů a barů i odsouzení duhové komunity. Šnekavina tvořená v obývacím pokoji.
  • 0:00 Čokovoko
   ženské duo s neotřelými, dost provokativními a vtipnými texty, které popisují ženské postoje i intimní zážitky v současném globalizovaném světě. Hrdě se  nazývají „jednou z nejsyrovějších a nejznámějších z hudebně nenadaných kapel v Brně.“ Těžko bychom jejich tanečně-pseudo-rapovou performanci charakterizovali, to musíte vidět na vlastní oči! Web www.cokovoko.cz

  • 0:40 Dj Henriette a Dj Johana

==================================

Neděle 21. 4. 2013 Pofestivalové poflakování se

   • od 14:00     piknik na Kampě, U Sovových mlýnů, Malá strana
    vstup zdarma, koná se jen za příznivého počasí
    Zatím to vypadá, že počasí na piknik nebude příznivé 🙁  Tak snad příští rok.

(Změna programu vyhrazena.)