Program 2010

pátek 16.4. 2010 klub Friends, Bartolomějská 11, Praha 1

Zahřívací festivalová party

od 22:00

  • Oh, Tornado – post-post punks
  • Elda (Stillknox) – live akustický set
  • FREAK show
  • DJs Henri a hosté
Vstupné: 100Kč

 

sobota 17.4. 2010 NoD (Roxy)/1.patro, Dlouhá 33, Praha1

Jiný pohled – Jiný prostor
Experimentální prostor NODu nabízí rozmanitá místa k rozmanitým činnostem. Který prostor si vyberete vy?

Vstupné na celou sobotu: 150Kč, po 22. hodinì 100Kč

Čajovna: pohodový prostor

Posaďte se, dejte si čaj a povídejte si.

  • 14:00 Helen Vodrážková: Moje tělo, tvoje tělo
    aneb Ekožena v dnešní společnosti
  • 15:30 Markéta Doležel: Svět za slovem „Fantazie“
    O queer ženách nejen v literatuře
  • 17:00 Petra Benešová: A zase jsme rozhádáné.
    Jak dobře uchopit emoce a využít je nejen ve vztazích

Hlavní sál: přednáškový prostor

Načerpejte Queer informace a diskutujte.

  • 15:00 Zora Hes: Pohled queer objektivem
    Debata nad třemi skupinami queer fotografií: 70. léta, 80.léta, po roce 2000
  • 15:30 Jana Bedaňová: Tina nebo Max?
    Utváření identity skrze média. Ženská maskulinita – nebezpečná nebo atraktivní?
  • 16:00 Hana Kulhánková: Butch a Femme – WTF?
    Mají dnes tyto role ještě nějakou platnost?
  • 16:30 Daphne Carr: How to Rock like a Girl?
    Netradiční femininita – Rock tábory v USA a Čechách. (s překladem do ČJ)

Galerie: vizuální prostor

Obdivujte/zatracujte vystavené umění a promítané filmy

  • 14:00 Matya Dio, Lucia Eggenhoffer, Helen Vodrážková, Markéta Garai, Noa Nahari (IZR), Tereza Vinšová – výstava obrazù, kreseb, videa a fotografií
  • 17:00 videoprojekce
  • 18:00 Vernisáž

Divadlo: zážitkový prostor

Vnímejte, koukejte, poslouchejte, hrajte, tančete.

  • 16:00 Queer Dance – workshop latinskoamerických tanců
  • 17:00 Flavia Torga (BRA) – bubenický samba workshop

    ======== hlavní program ========

  • 18:30 Flavia Torga (BRA) – bubenické vystoupení
  • 19:00 Queer dance (CZ) – taneční představení
  • 19:45 Reskata (CZ) – punk/elektro/rock
  • 21:00 Scream Club (USA) -hip hop/punk/glam rock/elektro

Galerie: prostor pro mejdan až do rána

  • 22:00 DJ Deus ex Machina
  • 23:30 Drag Addicts (CZ) – Drag Kings show
  • 0:00 DJs Henriette, RNBW